Біженці з України: як виїхати в Хорватію?

Детальна інструкція для біженців з України
Залиште ваш номер і ми зателефонуємо!
Наші менеджери з радістю дадуть відповіді на всі ваші питання :)
Або телефонуйте за номером:
+380636538467
Слава Україні! Мене звати Сніжана. Від початку війни в Україні, я допомагаю біженцям, які бажають знайти прихисток в Хорватії. Хорватія з радістю приймає українців, і спільно з організацією Червоного Хреста, вони створили усі необхідні умови.

Тут я детально розповім про евакуацію в Хорватію, як це можна зробити, що на вас чекає і відповім на питання, які мене найчастіше запитують ▼

Snizhana Koverha
Волонтерка з питань біженців
Тут можете дізнатися:

Як біженці з України можуть виїхати в Хорватію? Коли це можливо зробити?

Виїхати з України в Хорватію ви можете двома способами:
Безплатний автобус зі Львова
Безплатний поїзд з Ужгорода

Безкоштовний автобус зі Львова в Хорватію для біженців з України

Для цього, вам потрібно самостійно добратися до Львова. Зараз, практично з кожного міста курсують поїзди на Львів і з цим не має виникнути проблем.

Ми вас завчасно повідомимо, день та точний час відправлення автобуса. Всю інформацію стосовно відправлень ми публікуємо в телеграм каналі. Відповідно, ви маєте завчасно дістатися Львову.

Якщо вам потрібно поселитися на деякий час до відправлення автобуса, тут контакти головного центру і центрів в кожному районі міста, також контакти партнерів(хостелів тощо) які надають безкоштовне житло: https://help-lviv.com.ua/zhitlo-u-lvovi/
У Львові автобус відправляється із головного залізничного вокзалу та прямує до польського кордону Перемишль або Медика. Ви переходите кордон, вас зустрінуть волонтери, допоможуть з чим буде потреба: їжа, медикаменти. Одразу після цього, вас забере безкоштовний автобус до Хорватії.

Важливо! Багато людей думає, що одразу потрапить у Загреб. Це не так. Цей автобус везе вас не у столицю Хорватії - Загреб, а до розміщення Червоного Хреста у місті Вараждин. Це може бути й інше місто, але останнім часом всіх везуть саме у Вараждин.

Збираєтесь на автобус у Львові
Переходите польський кордон з супроводом волонтерів
Прибуваєте в Хорватію на Червоний Хрест

Безкоштовний потяг з Ужгорода для біженців з України

Так само як і з автобусом, вам потрібно самостійно добратися до Ужгорода на залізничний вокзал.
Дізнайтеся розклад руху безкоштовного потяга, зателефонувавши на вокзал в Ужгороді:
- Надання довідкової інформації: (0312) 69-29-62; 0312 69-20-67.
- Бронювання місця в кімнатах відпочинку: (0312) 69-21-46.
Потяг прямує з Ужгорода до Будапешта, де потрібно пересісти на безкоштовний потяг до Загреба.
- Розклад руху поїздів з Угорщини (в країні та по Європі): https://www.thetrainline.com/
- Автобусні перевезення в Україні та по Європі FlixBus (не безкоштовно):
https://www.flixbus.ua/
На поїзді ви добираєтесь в Хорватію самостійно, тобто, без нашого супроводу. Тому, коли ви перетинаєте хорватський кордон, прикордонники дадуть адресу Червоного Хреста, до якого вам потрібно звернутися.

Із Загребу, ви маєте добратися до цього Червоного Хреста, він буде у іншому місті. Тому, що в самому Загребі немає місць для поселення, тут лише головний офіс Червоного Хреста, куди можна звернутися за допомогою - попросити їжу, ліки, одяг і т.д.

Сідаєте на потяг з Ужгорода до Будапешту - пересадка до Загребу (Хорватія)
Отримайте адресу Червоного Хреста у прикордонників
Прибуваєте в столицю Хорватії - Загреб
Самостійно добираєтесь на адресу Червоного Хреста

Що чекає на Червоному Хресті в Хорватії біженців з України?

зарплата в Хорватії><meta itemprop=
Розміщення Червоного Хреста - це великий, комфортно облаштований спортзал, з ліжками, сантехнікою, та всім необхідним.

На Червоному Хресті біженців з України забезпечують:

Тимчасовим поселенням до 48 год (поки вам шукають постійне житло)
Три разове ситне харчування, ніхто не залишиться голодним
Одяг (який люди жертвують)
Якщо потрібно - викликають лікаря, надають необхідну медичну допомогу та медикаменти
У приміщенні червоного хреста вас розміщують до 48 годин, поки шукають для вас постійне житло. Але насправді це відбувається значно швидше. Люди приїжджають і вже на наступний день їх розвозять на помешкання.
зарплата в Хорватії><meta itemprop=
Якщо вам потрібно добратися в інше місце у Хорватії, на приклад, вас чекають ваші друзі, чи родичі, то з Червоного Хреста ви добираєтесь туди вже самостійно, за власний кошт.

Тест на Ковід для біженців з України

Вам обов'язково роблять швидкий (експрес) тест на Коронавірус. Це обов'язково для всіх людей, які приїхали, навіть, якщо у вас є ковід-сертифікат про вакцинацію. Це обов'язкова вимога, якщо ви хочете залишитись в Хорватії.
Важливо: вас ніхто не заставляє робити вакцинацію, лише зробити швидкий тест.
Якщо у вас виявили позитивний тест, непотрібно переживати. На карантин не посадять усіх з якими ви їхали, а лише людей з позитивним тестом. Вас поселять окремо на 6 днів, де для вас буде організовано догляд, надаватимуть ліки, харчування та все необхідне. На 6-й день вам повторно зроблять тест на корону і все, вас більше ніхто не тримає.

За якими документами біженці з України перебувають в Хорватії?

Реєстрація в Хорватії біженців з України

Як тільки ви пробуваєте на Червоний Хрест, можете розслабитись, волонтери все зроблять замість вас. Якщо ви не прямуєте до Червоного Хреста, тоді потрібно оформити все самостійно.

1) Потрібно зареєструватися на вашій адресі проживання в Хорватії, як прописка. Якщо ви реєструєтесь самостійно, тоді вам потрібно звернутися у місцеве відділення поліції. Список управлінь і відділків поліції можнa знaйти тут.

Якщо ви на Червоному Хресті, волонтери запрошують працівників поліції, а в деяких випадках вас відвезуть в поліцію і зареєструють: що я такий-то такий, проживатиму за даною адресою.

зарплата в Хорватії><meta itemprop=
Важливо: якщо ви переїжджаєте на інше місце, потрібно знову зареєструватися в поліції протягом 3-х днів. Тобто, ви знайшли окреме житло або приїхали до своїх родичів/друзів, і вам потрібно разом з власником житла звернутися в поліцію з договором про оренду або довіреністю від власника. Це оформлюється швидко, протягом 10 хв.
Зараз вже є можливість зареєструватися онлайн, але обов'язково з людиною, яка здає житло. Онлайн заява на отримання статусу тимчасового захисту (прихистку), можна обрати українську мову, але заповнювати потрібно латиницею.
2) Після цього, одразу ж подається прохання на тимчасовий захист. Цей документ є прив'язаним до місця прописки, тому необхідно залишитись і дочекатись виготовлення цього документу. Тобто, не можна піти зареєструватись в поліцію в одному місті, а отримати документ тимчасового захисту в іншому. Виготовляється він 3-14 днів.

Карта тимчасового захисту (зелена картка) надає вам право:

Безкоштовно їздити громадським міським транспортом
Безкоштовно отримати медичну допомогу
Влаштовуватись на роботу
Записати дітей в школу та садочок
Отримати одноразову фінансову допомогу
Безкоштовно їздити залізницею

Грошова допомога для біженців з України у Хорватії

Розмір одноразової грошової допомоги є різним.
Для сім'ї: до 3500 кун (460 євро). На одну людину: до 2500 кун (330 євро).

Адреси соціальних центрів для отримання одноразової фінансової допомоги та інших необхідних довідок.
Система соціального забезпечення: +385 99 399 7317 (ukrajina@mrosp.hr
).
Чому 'До 2500/3500'? Все залежить від вашої ситуації. Перед тим, як видати гроші, з вами поспілкуються, розпитаються, чи у вас в Хорватії є родина або друзі, чи знайшли ви вже тут роботу або працюєте дистанційно, чи отримуєте зарплату тощо. Тільки після такої розмови, приймають рішення, якою буде сума допомоги.

Медична допомога для біженців з України у Хорватії

З вашою картою тимчасового захисту, ви можете безкоштовно звертатись по медичну допомогу, тобто маєте право на лікування гострих станів та хронічних захворювань у лікаря сімейної медицини, лікaря-педіатрa, лікaря-гінекологa, a тaкож нa отримaння невідкладної стоматологічної допомоги.

У рaзі незначних проблем зі здоров'ям зверніться до лікаря в найближчій поліклініці (хорв. dom zdravlja).

зарплата в Хорватії><meta itemprop=
У рaзі потреби в подальшій діагностиці вас направлять на обстеження до лікaря-спеціаліста або на стаціонарне лікування. При невідклaдному стaні телефонуйте за номерами 194 чи 112 або зверніться до медичного працівникa відділення невідкладної допомоги (хорв. hitni prijem) у найближчій лікaрні.
Якщо ви ще не знаєте мови і вам потрібний перекладач - завжди можете звернутись до вашого місцевого червоного хреста, щоб допомогли вам порозумітися. Філії хорватського Червоного Хрестa знaходяться в усіх регіонaх крaїни.

Адреси та контакти філій можнa знaйти тут.

Скільки мені потрібно мати грошей в Хорватії?

Ситуація така, що Червоний Хрест надає вам повноцінне харчування, безкоштовне проживання, забезпечує медичною допомогою, а проїзд в громадському транспорті безкоштовний.

Хорватія приймає усіх українців, які потребують допомоги навіть, якщо у вас взагалі немає грошей.

Якщо ви попадаєте на Червоний Хрест, то маєте гарантію того, що ви будете ситі, будете одягнуті, вам буде де спати, доки ви не знайдете роботу, зможете себе самостійно забезпечувати і вирішите переселитися на окреме житло.

Де поселяють біженців з України? Безкоштовне житло від Червоного Хреста

Коли ви прибули на головне приміщення Червоного Хреста, як вже вище розповідали, вас оформлюють і до 48 годин поселяють на окреме житло. Для сімей завжди знаходять таке помешкання, щоб сім'я проживала разом.

Хорвати самі подають дані на Червоний Хрест, що вони готові прийняти українців. Тому, вас можуть поселити в готелі, хостели, підселити до сімей, які мають великий будинок або взагалі в окрему квартиру або будинок. Наприклад, людина має заміський будинок, який готова віддати для проживання сім'ї, говорить про це Червоному Хресту і вас в цей будинок поселять.

Важливо розуміти, що вам не дається вибір. Де буде місце, туди вас і поселять: або хостел, або готель, або до сім'ї або в окремий будинок. Умови житла завжди дуже комфорті, уже майже 2 місяці розселяємо людей і ще ніхто не звертався з проханням переселити їх на інше житло.
Часто буває, що люди відмовляються від безкоштовного житла, й одразу йдуть орендувати окреме житло. Буває, що їм це не виходить зробити. Ви завжди можете повторно звернутися до Червоного Хреста і вам нададуть безкоштовне житло.

Коли вас поселяють на житло, то для кожної людини та сім'ї Червоний Хрест розвозить продукти. Ви повинні бути готовими до того, що вам не будуть привозити комплексний обід, а продукти, з яких ви можете готувати страви.

Залишити заявку на допомогу Червоного Хреста (їжа, одяг, ліки тощо).

Благодійна організація Карітас, тут можна попросити про допомогу продуктами та іншими необхідними речами. Можете знайти центри Карітас біля кожного великого, католицького Костелу.

Хорватська мова

З мовою немає жодних проблем. Для початку, на Червоному Хресті є волонтери, які допомагають з перекладом.
У Фейсбуці в групах постійно пропонують для українців безкоштовні курси хорватської мови

Також на цьому сайті можна безкоштовно пройти онлайн навчання хорватської мови

Не забувайте користуватися Google-перекладачем у вашому смартфоні
Для українців, хорватську зрозуміти та вивчити дуже легко. Щоб порозумітися з хорватом, вам достатньо повільно та чітко говорити українською, і вас зрозуміють.

В разі чого, ви завжди можете скористатися перекладачем у вашому смартфоні.

Якщо ви бажаєте працювати не тільки руками, тоді вам обов'язково потрібно вивчити мову.

Де біженці з України можуть знайти роботу в Хорватії?

Робота для біженців з України від Червоного Хреста

Багато підприємців звертаються до Червоного Хреста з пропозицією роботи для людей, які приїхали і живуть на червоному хресті. Якщо ви одразу настроєні працювати, то після приїзду в Хорватію залишаєте свої контакти на Червоному Хресті, і вам зателефонують, якщо для вас буде робота. Також, вам дають номер телефону, за яким ви можете телефонувати на Червоний Хрест стосовно роботи.
Номери телефонів хорвaтської служби зайнятості для українців:
+ 385 99 5248 574
+ 385 99 5276 079

Робота для біженців з України в Фейсбук групах

Є спеціальні групи в Фейсбуці, куди постійно публікуються вакансії від різних роботодавців.
Важливо пам'ятати, що в Хорватії, як і в будь-якій країні, попадаються недобросовісні роботодавці. Ми рекомендуємо вам дізнатися, якнайбільше інформації про роботодавця, чи є в нього досвід працевлаштування іноземців, чи є про нього відгуки. Дізнайтеся все це перед тим, як погоджуватись на роботу. Також ви можете розпитатися у ваших знайомих в Хорватії або у волонтерів в Червоному Хресті, про репутацію роботодавця або його компанії і щоб допомогли знайти відгуки про неї.

Робота в Хорватії від компанії Getworker

Наша компанія може надати вам роботу. Ми співпрацюємо лише з перевіреними роботодавцями і зажди надаємо комфортне безкоштовне житло. На нашому сайті та у соцмережах (лінки) завжди оновлюємо актуальні вакансії. Залиште заявку на нашому сайті. Як тільки появиться вакансія, яка для вас підходить - один з наших менеджерів вам одразу про це повідомить.
Якщо ви бажаєте працювати строго за спеціальністю, для початку вам обов'язково потрібно вивчити хорватську мову, а вже тоді можна підтвердити ваш диплом і шукати роботу за спеціальністю

Умови роботи та особливості проживання в Хорватії

В цьому відео я розповідаю все необхідне, що потрібно знати українцям, які шукають стабільну роботу, але зациклились лише на Польщі або Німеччині, коли по сусідству є прекрасна Хорватія :)

Тому, якщо ви роздумуєте, в яку країну податися на роботу, я розповім, чому приїхати в Хорватію і згодом перевести сюди свою сім'ю буде найкращим вашим рішенням.

Як записати дитину на навчання в Хорватії?

Школи в Хорватії

Зі школою немає жодних проблем, туди беруть усіх дітей шкільного віку. Батьки повинні звернутися в найближчу основну школу (*для учнів 1 – 8 клaсів) за місцем проживання.

Учень обирaє середню школу (*стaрші клaси, у Хорвaтії учень вступaє в середню школу після зaкінчення основної школи; нaвчaння в середній школі тривaє 3 – 4 роки), в якій він хоче навчатися. Команда школи поспілкується з батьками та учнями й визначить, до якого класу та програми слід включити учня для продовження навчання за освітньою програмою, найбільш подібною до тієї, зa якою учень навчався в Україні.

зарплата в Хорватії><meta itemprop=
У нас часто запитують, чи є в Хорватії українські школи/садочки або україномовні класи? Ні, такого немає. Діти йдуть у звичайні хорватські класи, але мова зовсім не є проблемою. Завжди розповідаємо приклад нашої колеги, в якої син пішов у 3-й клас взагалі не знаючи мови, і вже за місяць він розмовляв на рівні з хорватськими дітьми.

Інформацію про витрати підручники, харчування, проїзд для школярів можна отримати в школі.

Садочки в Хорватії

А от з дитячим садком все складніше. Туди приймають лише, якщо є вільні місця у вашому місті. Тобто, якщо це велике місто, на кшталт Загребу, то скоріш за все вільних місць там не буде, а в менших містах значно більша ймовірність знайти вільне місце для вашої дитини. Зверніть на це увагу при виборі місця проживання.
зарплата в Хорватії><meta itemprop=
Для школи та садочку необхідно, щоб у вашої дитини була її карта загальної вакцинації від народження. Це може бути навіть її копія або фотограція, важливо, щоб ви мали її хоч в якомусь вигляді, бо без неї потрапити в школу або садок дуже складно.
Тобто, якщо ви їдете з дітьми в Хорватію, не забудьте узяти з собою карту вакцинації або її копію.

Якщо у вас немає цієї карти, тоді ви повинні підписати дозвіл на вакцинацію і вашій дитині, за всіма правилами, проводять необхідну вакцинацію. Виключення лише для тих дітей, в яких є довідка від лікаря про протипоказання до вакцинації. І цю довідку також необхідно мати в оригіналі або її копію.

Якщо ви проти вакцинації, тоді вам не вийде влаштувати дитину у жодний навчальний заклад, в Хорватії з цим строго.

Університети в Хорватії

Що до університетів, то на цю мить немає зобов'язання на державному рівні приймати студентів. Тобто, їх можуть прийняти лише на платній основі. Але є можливість після 8-го класу безкоштовно йти у коледж та здобути середню спеціальну освіту.

За школу та садки ви маєте домовлятися самостійно, але звісно, що волонтери вам допоможуть з документами, перекладом тощо.

Куди біженцям з України звертатись за терміновою допомогою в Хорватії?

Якщо вам терміново потрібна будь-яка допомога, залишаємо для вас контакти для екстрених випадків (поліція, швидка, гаряча лінія червоного хреста і все, що може знадобитися):

Посольство Укрaїни в Республіці Хорвaтія (Зaгреб) / Veleposlanstvo Ukrajine u Republici Hrvatskoj (Zagreb):

Вул. Вочaрськa, 52 / Ulica Voćarska 52
10000 Зaгреб / 10000 Zagreb
Телефон: +385 1 46 16 296
E-mail: emb_hr@mfa.gov.ua
www.mfa.gov.ua/croatia


Консульство Укрaїни в Республіці Хорвaтія (Спліт) / Konzulat Ukrajine u Republici Hrvatskoj (Split):

Обaлa Хрвaтскоґ нaродноґ препородa, 7 / Obala Hrvatskog narodnog preporoda 7
21000 Спліт / 21000 Split
Телефон: +385 99 6862 797
E-mail: ivicapiric@yahoo.com
Робочі години: понеділок – четвер 10.00 – 13.00


Консульство Укрaїни в Республіці Хорвaтія (Мaлинськa) / Konzulat Ukrajine u Republici Hrvatskoj (Malinska):

Вул. Пущa, 131 / Ulica Pušća 131
51513 Омішaль / 51513 Omišalj
Телефон: +385 51 842 037
E-mail: pk.ukrajine@net.hr
Робочі години: понеділок – четвер 9.00 – 12.00


Укрaїнськa громaдa Республіки Хорвaтія / Ukrajinska zajednica RH:

Вул. Кaрдинaлa Алойзiя Степинця, 45 / Ulica Kardinala Alojzija Stepinca 45
32000 Вуковaр / 32000 Vukovar
Телефон/фaкс: +385 32 493224
Моб.: +385 95 378 1199
E-mail: ukrajinskazajednica.hr@gmail.com


Хорвaтський Червоний Хрест / Hrvatski Crveni križ:

Вул. Црвеноґ крижa, 14 / Ulica Crvenog križa 14
10001 Зaгреб / 10001 Zagreb
Телефон: +385 1 4655 814
E-mail: redcross@hck.hr

Єдиний номер екстреної допомоги: +385 112

Поліція: +385 192

Пожежнa службa: +385 193

Швидкa допомогa: +385 194

Усі важливі посилання та контакти:

Що до виїзду зі Львова та додаткових запитань, приєднуйтесь в наш телеграм-чат: https://t.me/ua_horvatia

Контакти волонтерів для поселення у Львові: https://help-lviv.com.ua/zhitlo-u-lvovi/

Телефон вокзалу в Ужгороді - для безкоштовного поїзду:
Надання довідкової інформації (0312) 69-29-62; 0312 69-20-67 цілодобово.
Бронювання місця в кімнатах відпочинку (0312) 69-21-46 цілодобово.


Розклад руху поїздів з Угорщини (в країні та по Європі): https://www.thetrainline.com/


Автобусні перевезення в Україні та по Європі FlixBus (платно): https://www.flixbus.ua/


Автостанції, залізничні вокзали в Хорватії, розклади руху міжміського транспорту:
автобуси: https://getbybus.com/en/
потяги: https://prodaja.hzpp.hr/


Онлайн заява на отримання статусу тимчасового захисту (прихистку): https://croatia4ukraine.mup.hr/Pages/Zahtjev (можна обрати українську мову, але заповнювати потрібно латиницею).


Список управлінь і відділків поліції: https://policija.gov.hr/policijske-uprave/104


Адреси соціальних центрів для отримання одноразової фінансової допомоги та інших необхідних довідок: https://docs.google.com/document/d/1BIHFFdkTjyXBnHgI72hij8j5q9i4DxdX/edit?usp=sharing&ouid=112248581679918741799&rtpof=true&sd=true


Система соціального забезпечення: +385 99 399 7317 ukrajina@mrosp.hr


Звернутися за допомогою з перекладом до Червоного Хреста: адреси та контакти філій ЧХ: https://www.hck.hr/adresar/50


Залишити заявку на допомогу Червного Хреста (їжа, одяг, ліки тощо):
https://ckzg.hr/odjeli/socijalni-ducan/


Благодійна організація Карітас, тут можна попросити про допомогу продуктами та іншими необхідними речами: https://www.caritas.hr/
Можете знайти центри Карітас біля кожного великого, католицького Костелу


Хорватські групи в ФБ для українців: курси, робота, допомога:
https://www.facebook.com/groups/1344826159195017/
https://www.facebook.com/groups/947982788671704/
https://www.facebook.com/groups/756120944473505/
https://www.facebook.com/groups/JobsCroatia/
https://www.facebook.com/groups/4920976854616489/?ref=share

Курси хорватської мови:
https://www.lingohut.com/uk/l97/%D0%B2%D0%B8%D0%B2%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%83


Контакти Хорвaтської служби зaйнятості для громaдян Укрaїни:
+ 385 99 5248 574
+ 385 99 5276 079

Що до виїзду зі Львова та додаткових запитань, приєднуйтесь в наш телеграм-чат: t.me/ua_horvati
А якщо бажаєте працювати - заповнюйте заявку нижче і ми з вами зв'яжемось. В єдності наша сила! Слава Україні!

Робота в Хорватії

Залишай заявку, й протягом одного дня ми сконтактуємо вас для детальнішої консультації.

Дізнайтесь більше про життя та роботу в Хорватії

Підписуйся на наші соцмережі, щоб бути в курсі гарячих вакансій та останніх новин ▼