Перший раз на роботу закордон літаком

Правила поводження в аеропорті та корисні лайфхаки
Залиште ваш номер і ми зателефонуємо!
Наші менеджери з радістю дадуть відповіді на всі ваші питання :)
Або телефонуйте за номером:
+380636538467
Привіт! Багато наших клієнтів жодного разу не літали в літаку. Тут нема чого соромитись, це просто новий досвід, до якого потрібно бути готовим. На роботу в Хорватію доведеться летіти літаком, і я підготувала цінні поради, з якими ваш політ пройде гладко та без жодних проблем. ▼
Ярина Максимик
HR-менеджер у Getworker
У цій статті:

Підготовка до польоту закордон

Дізнайтеся, скільки часу вам потрібно, щоб дістатися аеропорту вчасно. Врахуйте затори на дорогах та будь-які непередбачувані ситуації. Якщо в аеропорт ходять метро, електричка – однозначно їдьте ними. На таксі, машині, автобусі виїжджайте хоча б на годину раніше.

Реєстрація на рейс, як правило, закінчується за 40 хвилин до вильоту. Щоб не бігати в паніці, приїжджайте мінімум за 2 години до вильоту і тоді ви точно все встигнете.

Потрібно дізнатися, з якого терміналу виліт. В аеропорті може бути декілька терміналів (окремих приміщень). Наприклад, в Борисполі їх два (D та F). Назва терміналу буде вказана у квитку, або це можна дізнатись на сайті аеропорту:
Київський аеропорт, Львівський аеропорт.
Правила поводження в аеропорті
Приїжджайте в аеропорт за 2 години до вильоту. Якщо летите вперше - за 3 години.
Найважливіше - перевірте наявність всіх необхідних документів, в тому числі документи для роботи, паспорт та видрукований квиток.
Правильно зберіть ваші валізи, щоб у вас нічого не конфіскували при проходженні контролю. Як правильно зібрати валізи та перелік документів можете переглянути в нашій статті (посилання нижче).
Що взяти з собою на роботу закордон
Правильно складаємо валізу: які речі найнеобхідніші, та як не набрати цілу гору непотребу

Що робити в аеропорті

Перше, що ви побачите - Табло вильотів (Departures). Це інформаційне табло, на якому написано про кожний рейс. Там буде вся необхідна інформація: чи почалася посадка, а також куди вам пройти для реєстрації.
Табло вильотів в Аеропорті
Табло вильотів
Підходьте ближче та шукайте ваш рейс (Flight), наприклад: AL0037 Загреб. Коли його знайдете, зверніть увагу на статус:

Реєстрація (Сheck-in) – це означає, що реєстрація на ваш рейс вже почалась. Ідіть до стійки реєстрації. Номер стійки (Counter, Desk) написаний в тому ж рядку, що й статус. Якщо там вказаний діапазон, наприклад: 114-125 – пройдіться і знайдіть стійку з найменшою чергою.
Реєстрація в 10:00 або пусте поле – ви приїхали завчасно і просто очікуйте на початок реєстрації.
Затримано (Delayed)Літак вилетить пізніше. На табло зазвичай вказують, коли саме: «Затримано до 13:00» (Delayed till 13 pm).
Скасовано (Cancelled) – На жаль, рейс скасований.
Посадка (Boarding) – Реєстрація закінчена. Ви спізнилися на реєстрацію рейсу. В останніх двох випадках одразу ж телефонуйте нашим менеджерам.

Реєстрація на рейс і здача багажу

Підійдіть до своєї стійки реєстрації, і віддайте працівникам паспорт і квиток.
Вони перевірять документи, переконуються, що з квитком все гаразд і дадуть посадковий талон, в якому написано конкретне місце в якому ви сидітимете у літаку.

Біля цієї ж стійки здаєте багаж, його зважують, а вам віддадуть
талон на посадку із багажною біркою. Вкладіть їх у паспорт, щоб вони не загубилися. Нагадуємо, що для безкоштовного перевезення багажу, його вага не має перевищувати 20 кг на одну людину.

Стійки реєстрації в аеропорті
Стійки реєстрації
Декілька лайфхаків при реєстрації:

Якщо хочете місце біля вікна, аварійного виходу (там більше простору для ніг) або сидіти поруч з вашим другом - скажіть про це на реєстрації.

Щоб не платити за надмірну вагу багажу, звечора поставте вашу валізу на звичайні ваги і перевірте, чи "влазить" вона у допустимі норми (23 кг). Якщо вийшло більше - просто перекладіть частину речей в ручну поклажу або у кишені.
Пригадую, якось читала за чоловіка, який одягнув на себе та розпихав весь всій одяг по кишенях куртки, щоб не переплачувати за багаж. Такий варіант також підійде для крайніх випадків :)

Посадковий талон

Посадковий талон (Boarding Pass) - це невеликий папірець, який вам дадуть на реєстрації. З ним вас пропустять в зону вильоту і в літак.

Що написано на посадковому талоні:


1 - номер рейсу (Flight);

2 - вихід (гейт, Gate) - через нього ви вийдете на посадку в літак;

3 - місце (Seat) - номер вашого крісла в літаку;

4 - час посадки (Boarding time) - коли ви повинні бути у свого гейта. Або час закінчення посадки (Gate closes) - приходьте за 20-30 хвилин;

як виглядає посадковий талон
Приклад посадкового талону
З посадковим талоном ви знайдете свій вихід на посадку та місце в літаку.
Якщо цікавить робота в Хорватії, - залиште заявку і наш менеджер з вами зв'яжеться :)

Контроль та огляд

Після реєстрації ви разом з потоком всіх людей прямуєте до місця, де проводиться Огляд (Security check). Тобто, ваші речі пропускають через сканер, а ви проходите через металодетектор. Дрібні речі з кишень потрібно покласти поруч з рамкою, або пропустити через сканер.

Одягніть максимально зручний одяг, відмовтеся від туфель на підборах, зніміть всі прикраси, щоб прискорити цю процедуру. Попередньо обов'язково перевірте, що ви можете пронести в літак, щоб на контролі ці речі не відібрали і не прийшлось їх викинути.

Як без проблем пройти огляд:

- тримайте напоготові паспорт і посадковий талон;
- зніміть верхній одяг;
- подивіться, чи знімають взуття інші пасажири, і зробіть так само;
- покладіть ключі, браслети, годинники, монети, ремені та інші металеві предмети в ручну поклажу, або в пластиковий контейнер, який потрібно пропустити через сканер;
- дістаньте смартфони, ноутбуки та планшети разом із зарядними та відправте їх в контейнері через сканер;
- перевірте, що в ручній поклажі відсутні будь-які рідини, гелі та аерозолі більше ніж 100 мл;
- ножиці або складаний ніж, як і рідини, їх можна здати в багаж, але не можна везти в ручній поклажі.


Нагадуємо, детальніше про правильне пакування та заборонені речі можете прочитати ТУТ
Місце огляду в аеропорті
Місце огляду
Огляд може бути доволі стресовим, головне не спішіть та виконуйте все, що вам кажуть працівники аеропорту.

Паспортний контроль

Фух, пройшовши огляд, далі вас чекає Паспортний контроль (Passport control) – тут ви перетинаєте кордон країни.
Сам контроль займає всього декілька хвилин. Підходите до стійки по одному, даєте прикордоннику паспорт і посадковий талон. Переважно, він зразу ж все віддає назад разом з печаткою в паспорті про виїзд з країни.

Ще перевіряють, чи немає вас в списку боржників із забороною на виїзд. Про невиплачені аліменти, кредити у банку і які через це можуть бути проблеми на кордоні можете прочитати в нашій статті (посилання нижче).


Іноді прикордонники люблять поставити звичайні запитання: «Чи надовго їдете?», «Яка мета поїздки?». Не потрібно переживати, коротко відповідайте і на цьому все, вас пропускають далі.
Проблеми на кордоні: несплачені кредити та аліменти
Розповідаємо, кого чекають проблеми та як перевірити, чи не внесено вас у "чорний список" на виїзд
Іноді прикордонники люблять поставити звичайні запитання: «Чи надовго їдете?», «Яка мета поїздки?». Не потрібно переживати, коротко відповідайте і на цьому все, вас пропускають далі.

Посадка на літак

Ну що ж, вітаю! Найскладніше позаду :)
Тепер ви опинилися в зоні очікування посадки.


Зразу знайдіть свій
Вихід (Гейт, Gate), щоб не бігати шукати його в останній момент. Номер гейта написаний в посадковому талоні і виглядає приблизно так: А17. Поруч написано час посадки (Boarding time). У гейта висить табличка з номером рейсу: перевірте, що він ваш.

Посадка на літак
Вихід до літака
Тепер можете шопитись у Дюті Фрі, випити кави та з'їсти найдорожчий у вашому житті сендвіч або кусочок торта (так, в аеропорті вся їжа дуже дорога - dolce vita, baby :))
Лише слідкуйте за часом і повертайтеся до гейту за 15-20 хв до посадки. Номер гейта іноді змінюється: слухайте оголошення і стежте за табло.
Посадку на літак зазвичай оголошують за 15-30 хв до вильоту. На посадці покажіть паспорт і посадковий талон. Довгу сторону талону відірвуть, а вам залишать коротку. Сам шлях до літака проходить або через спеціальний рукав, яким ви зайдете прямо в салон, або автобус відвезе вас до літака.

У салоні знайдіть своє місце, покладіть ручну поклажу на верхню полицю й обов'язково послухайте правила поведінки в літаку. Стюардеси розкажуть, як правильно пристебнутися, попросять вимкнути телефон, а також розкажуть як поводитися в разі форс-мажорній ситуації.

А тепер насолоджуйтесь 2-х годинним польотом в Хорватію.

Прибуття в країну

Приземлившись, в аеропорту вас чекає паспортний контроль та видача багажу.

Паспортний контроль (Passport control) - місце, де ви знову перетнете кордон країни. Потрібно показати прикордоннику:
- Закордонний паспорт
- Дозвіл на роботу
- Страховку


Прикордонник також може поставити питання, наприклад: на скільки часу ви приїхали або на якій роботі збираєтесь працювати. І після цього вам ставлять штамп в паспорт.

Багаж (Baggage) доставляють на багажну карусель. Номер цієї каруселі шукайте на табло (назва вашого рейсу). Не панікуйте, якщо не можете зразу ж знайти багаж. Інколи просто потрібно зачекати, доки його відвантажать. Якщо його все ж таки немає, зверніться до працівників аеропорту.
Багажна карусель в аеропорті
Багажна карусель
Коли ви заберете багаж, йдіть до виходу (Exit) з аеропорту і на цьому вся епопея з аеропортом завершена :)
Найголовніше: не переживайте і не соромтесь просити допомоги у співробітників аеропорту, якщо вам щось незрозуміло. Вони завжди готові допомогти.

Як Getworker може вам допомогти?

Хорватія - це прекрасна європейська країна, яка відкриває великі можливості для кожного. Тому, якщо ви розглядаєте Хорватію для праці та проживання - наша компанія це те, що вам потрібно :)

Усім працівникам ми бронюємо квиток на літак до Хорватії. Забудьте про душні автобуси та черги на декількох кордонах. Лише 2 години і ви на місці. А в аеропорту вас зустрінуть наші координатори, які одразу ж вас поселять, покажуть робоче місце та всіляко допоможуть освоїтись вам в країні.

Ми пропонуємо:
Офіційне працевлаштування
Високі та стабільні зарплати
Безкоштовне житло і харчування
Допомагаємо в адаптації за кордоном
Наші менеджери готові допомогти 24/7
Організовуємо швидкий та безпечний переліт до Хорватії
Якщо вас цікавить офіційне працевлаштування в Хорватії на вакансіях з достойною зарплатнею або маєте додаткові питання, - заповнюйте заявку нижче. Наші менеджери вам зателефонують і з радістю проконсультують :)

Робота в Хорватії

Залишай заявку, й протягом одного дня ми сконтактуємо Тебе для детальнішої консультації.

Дізнайтесь більше про життя та роботу в Хорватії

Підписуйся на наші соцмережі, щоб бути в курсі гарячих вакансій та останніх новин ▼